Випуск
Попри війну, в Україні відбудеться вступна кампанія, а діти зможуть навчатися у закладах вищої освіти.
Для цього доведеться скласти національний мультитест із чотирьох предметів.
НМТ міститиме чотири блоки завдань, три з яких — обов’язкові,
а четвертий — на вибір вступника. Детальніше на сайті УЦОЯО
Обов’язкові навчальні предмети — українська мова, математика, історія України, а на вибір — українська література, одна з іноземних мов (англійська, німецька, французька або іспанська), біологія, хімія, фізика та географія. Предмет, тестування з якого вступник / вступниця бажає пройти на вибір, він / вона має вказати під час реєстрації для участі в НМТ.
Тестування проходитиме під час основних і додаткових сесій:
-
основні: 14 травня – 25 червня;
-
додаткові: 11–19 липня.
КАЛЕНДАР ПРОВЕДЕННЯ НМТ-2024
З 14 березня до 11 квітня 2024 року усі, хто планує вступати до закладів вищої освіти на бакалаврські програми, можуть зареєструватися для участі в національному мультипредметному тесті (НМТ) 2024 року, створивши персональний кабінет за допомоги спеціального сервісу.
У 2024 році для швидшої і зручнішої реєстрації потенційні вступники можуть скористатись застосунком Дія для автоматичного заповнення персональних даних. Достатньо надіслати копію цифрового паспорта (ID-картки або закордонного) через Дію у процесі створення персонального кабінету. У такому разі не потрібно буде вручну вводити персональні дані і завантажувати сканкопії паспорта та картки платника податків. Необхідні персональні дані підтягнуться з копії цифрового документа автоматично.
Наголосимо, що потенційні вступники під час створення персонального кабінету в спеціальному сервісі можуть також самостійно зазначити особисті дані (реєстраційний номер облікової картки платника податків (РНОКПП), прізвище, ім’я, по батькові (за наявності), дату народження, дані документа, що посвідчує особу).
Потім потрібно виконати такі дії:
-
зазначити реєстраційні дані (контактну інформацію, категорію «випускник поточного року» або «випускник минулих років», указати на потребу створення особливих (спеціальних) умов), вибрати із запропонованих переліків навчальний предмет на вибір і населений пункт в Україні або за кордоном, де він / вона планує проходити НМТ, а також мову складання предметів сертифікаційної роботи;
-
завантажити сканкопії та/або фотокопії реєстраційних документів;
-
надіслати внесену інформацію та копії документів на обробку до регіонального центру оцінювання якості освіти, натиснувши відповідну кнопку в сервісі.
Інформаційна сторінка ー спеціальний сервіс на сайті УЦОЯО, вхід у який здійснюється за номером і PIN-кодом:
-
ті учасники, які встигли отримати Сертифікат учасника ЗНО, мають доступ до своєї сторінки уже зараз;
-
низка учасників отримали інформацію про логін і PIN-код для доступу від керівників закладів освіти, де вони навчаються;
-
інші зареєстровані особи незабаром отримають на вказаний під час реєстрації номер мобільного телефону SMS із даними для входу на інформаційну сторінку.
-
якщо ж учасники не отримають цих відомостей, то з 12 до 19 травня працюватиме спеціальна гаряча лінія, де можна буде дізнатися номер і PIN-код для доступу до інформаційної сторінки.
-
Особи, які не зареєструвалися (тобто не сформували реєстраційну картку) упродовж 1 лютогоー19 квітня, зможуть це зробити в червні, коли відбуватиметься додатковий період формування реєстраційних карток. Такі особи зможуть взяти участь в додатковій сесії НМТ.Як проходитиме мультитест
-
Український центр оцінювання якості освіти підготував демонстраційний варіант НМТ, щоб учасники змогли ознайомитися з форматом тестування заздалегідь.
Як проходитиме мультитест?
Український центр оцінювання якості освіти підготував демонстраційний варіант НМТ, щоб учасники змогли ознайомитися з форматом тестування заздалегідь.
Учасникам пропонують потренуватися виконувати завдання демонстраційного варіанта тесту в спеціальному онлайн-середовищі Львівського регіонального центру оцінювання якості освіти. Зауважте, що інтерфейс запропонованого тестувальника відрізняється від того, який буде на реальному НМТ, однак за структурою, типами завдань, тривалістю їх виконання демонстраційний варіант аналогічний до вступного тесту.